View larger
G599
New product
In Stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Dimensions | 860(H) x 1360(W) x 700(D)mm |
| Directflag | STOCKED |
| Data 1 | 1/1 gastronorm interior |
| Data 2 | Castors (front braked) |
| Data 3 | User friendly controls with digital display |
| Data 4 | Maximum ambient temperature |
| Data 5 | Noise Level |
| Capacity | 282 Ltr |
| Temp Range | -10?C to -20?C |
| Refrigerant | R 404 A |
| Warranty | 2 years on site parts and labour |
| Power | 220-240V single phase. |
| Plug Fitted | Yes |
| Insulation | 60mm |
| Material Ext | Stainless steel. |
| Material Int | Stainless Steel |