View larger
CK640
New product
In Stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Weight | 42kg |
| Dimensions | 390(H)x 600(W)x 585(D)mm |
| Material | Stainless steel |
| Directflag | STOCKED |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | 2/3 Gastronorm compatible |
| Data 2 | Chills 8kg of food from +70?C to +3?C in 90 minutes |
| Supplier Ref | T3 |
| Data 3 | Freezes 5kg of food from +70?C to -18?C in 240 minutes |
| Data 4 | Food Probe |
| Capacity | 33 Ltr |
| Temp Range | +70?C to -18?C |
| Refrigerant | R 404 A |
| Warranty | 2 YEAR On-Site Parts & Labour |
| Plug Fitted | Yes |