View larger
GH739
New product
In Stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Weight | 25kg |
| Dimensions | 606(H)x 330(W)x 562(D)mm |
| Material | Stainless steel and aluminum |
| Directflag | STOCKED |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | Stainless steel filter basket and bowl |
| Data 2 | Spout Height of 228 mm accepts jugs and blenders jars |
| Supplier Ref | 68 |
| Data 3 | Powerful 1.3kW asynchronous motor |
| Data 4 | Extremely sturdy all metal construction |
| Speed | 3000 rpm |
| Output | 140Ltr/hr |
| Warranty | 1 year |
| Power | 1.3kW |
| Plug Fitted | Yes |