View larger
E073
New product
In Stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Dimensions | 450(H)x 260(W)x 470(D)mm |
| Directflag | STOCKED |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | Easy clean stainless steel bowl and blades |
| Data 2 | Extra large feeding chute |
| Data 3 | High 200mm spout allows jugs to sit comfortably beneath |
| Data 4 | Perfect filtration thanks to large basket with very fine 0.5mm sieves |
| Speed | 3000 rpm |
| Output | 100Ltr/hr |
| Warranty | 1 Year Parts and Labour |
| Power | 600W. 3.3A |
| Plug Fitted | Yes |