View larger
GL428
New product
2-3 days
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Weight | 12.5kg |
| Dimensions | 585(H) x 226(W) x 394(D)mm |
| Material | Stainless steel |
| Directflag | DIRECT |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | 3/4" BSP water connection |
| Data 2 | 10Ltr immediate draw off capacity |
| Data 3 | Single or dual dispense fonts |
| Data 4 | Portion dispense control |
| Capacity | 10 Ltr |
| Output | 28Ltr/hr or 156 cups/hr |
| Power | 13A |
| Plug Fitted | Yes |