View larger
GL427
New product
2-3 days
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Weight | 11kg |
| Dimensions | 585(H) x 135(W) x 394(D)mm |
| Material | Stainless steel |
| Directflag | DIRECT |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | 3/4" BSP water connection |
| Data 2 | 4Ltr immediate draw off capacity |
| Data 3 | Single or dual dispense fonts |
| Data 4 | Portion dispense control |
| Capacity | 4 Ltr |
| Output | 24Ltr/hr or 133 cups/hr |
| Power | 11A |
| Plug Fitted | Yes |