View larger
GL425
New product
2-3 days
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Weight | 12kg |
| Dimensions | 447(H) x 325(W) x 222(D)mm |
| Material | Stainless steel |
| Directflag | DIRECT |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | 3/4" BSP water connection |
| Data 2 | 5Ltr immediate draw off capacity |
| Data 3 | Compact construction |
| Data 4 | Easy to descale and service |
| Data 5 | Electronic control and diagnostic |
| Capacity | 5 Ltr |
| Output | 24Ltr/hr or 133 cups/hr |
| Power | 11A |
| Plug Fitted | Yes |