View larger
GL421
New product
In Stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Weight | 12.5kg |
| Dimensions | 590(H) x 210(W) x 505(D)mm |
| Material | Stainless steel |
| Directflag | DIRECT |
| Voltage | 230V |
| Data 1 | 3/4" BSP water connection |
| Data 2 | 10Ltr immediate draw off capacity |
| Data 3 | Easy to descale and service |
| Data 4 | Electronic controls |
| Data 5 | Made with 95% recyclable material |
| Data 6 | 185mm recipient clearance |
| Capacity | 10 Ltr |
| Output | 28Ltr/hr or 156 cups/hr |
| Power | 13A |
| Plug Fitted | Yes |